10 lat Złotej Leszczyny 2013-2023

1 lipca 2023 roku Złota Leszczyna świętowała 10 lat istnienia zespołu .
Początki powstania zespołu narodziły się w lipcu 2013 roku z inicjatywy pani wójt Marii Leśnej … (czytaj)

Rozpoczęliśmy o godzinie 15:00 mszą świętą w Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wilkowie

Po uroczystości wszyscy uczestnicy przemieścili się do pobliskich Jerzmanic Zdrój rozpoczynając biesiadę zespołów zaproszonych i świętowanie jubileuszu.

Na sali przywitał nas Paweł Choczaj ,który swym zaangażowaniem i wsparciem pomógł nam świętować nasz jubileusz. Prowadzący rozpoczął prezentacje zaproszonych gości rozpoczynając cześć oficjalną.

W części oficjalnej życzenia i podziękowania dla wszystkich przybyłych i nieobecnych władz i także członków zespołu. Władze starostwa reprezentował Wiesław Świerczyński ,który złożył podziękowania dla zespołu za serce, pasję oraz twórczą pracę na rzecz propagowania i rozwijania polskiej kultury ludowej oraz promowanie regionalnych tradycji na terenie Powiatu Złotoryjskiego.


Na scenie zaprezentował się obecny wójt Gminy Złotoryja Jan Tymczyszyn oraz Maria Leśna “matka chrzesna” Złotej Leszczyny.

Po życzeniach władz i gości zaproszonych miłe słowa przedstawiły nam zespoły zaproszone : Swojacy z Zagrodna, Michalinki z Kondratówka , Macierzanki z Twardocic, Podgrodzianki z Raciborowic oraz Kaczawianki ze Świerzawy.

Wszystkim przybyłym na nasz jubileusz i tym nieobecnym z różnych powodów dziękujemy.

Za udział i wsparcie nas w naszym dziesięcioletnim stażu na scenie folklorystycznej.