Pomagamy Małgosi !!!

admin

Zbiórka  dla Małgorzaty naszej koleżanki z zespołu,która tak niedawno występowała z nami na scenie.

Małgorzata od 20 lat zmaga się z okropną chorobą jaką jest stwardnienie rozsiane – chorobą nieuleczalną i nieprzewidywalną. Przez ostatnie kilka lat starała się z nią walczyć, spowolnić, biorąc udział w programie badawczym w leczeniu SM. Został on zakończony w lipcu ubiegłego roku i szybko doszło do pogorszenia stanu zdrowia.

 

Postępująca choroba wykluczyła ją z możliwości cieszenia się życiem, które tak kocha.  Niestety obecnie porusza się tylko z pomocą innych na wózku inwalidzkim, cierpi na niedowład czterokończynowy spastyczny – nie porusza nogami i prawą ręką. Wymaga całodobowej opieki  i pomocy przy najprostszych czynnościach. Organizm nie reaguje na leczenie farmakologiczne, jedyną nadzieją jest intensywna i długotrwała rehabilitacja, która, z całą pewnością, pozwoli się usamodzielnić, powrócić do aktywnego życia, a być może nawet pozwoli wyjść samodzielnie na ulubiony niegdyś spacer.Leżenie nieruchomo w łóżku jest teraz zabójcze, potrzeba specjalistycznego programu rehabilitacji i licznych intensywnych turnusów rehabilitacyjnych i taki jest cel zbiórki!

Next Post

"Ciche Szczęście" w Leszczynie

Archeolodzy w 2015 roku odkryli wejście do XIX wiecznej kopalni „Ciche Szczęście” .Załączony materiał filmowy ukazuje piękno ukryte  120 metrów od Skansenu górniczo-hutniczego .Leszczyna jest niewielką wsią leżącą na obszarze Parku Krajobrazowego Chełmy , oddalona o 10 km od Złotoryi.Więcej informacji znajdziemy na stronach Wikipedii  oraz LINK