XXIV Biesiada Zespołów Kresowych – Pielgrzymka

admin

 

Autor:Ewa Jakubowska – e-legnickie.pl

Dnia 4 sierpnia 2019 r. w Pielgrzymce odbyła się XXIV Międzynarodowa Biesiada Zespołów Kresowych oraz Festiwal Rękodzieła i wyrobów własnych. W tegorocznej edycji Biesiady udział wzieło 19 zespołów między innymi Rusałki,Wojcieszowianki,Czaplanki ,Fudżijamki oraz nasz zespół Złota Leszczyna .

Początkiem imprezy jak co roku była msza święta w lokalnym kościele i kolorowy korowód zespołów.Na boisku i na scenie wielogodzinna prezentacja pieśni kresowych i potraw własnego wyrobu.

Tradycyjnie przeprowadzono konkurs na najlepszą nalewkę i potrawę kresową. Zwyciężcą został zespół Fudżjamki za nalewkę z czarnego bzu.W potrawach mistrzami okazała sie ekipa Polanek za Gołąbki polańskie.

Next Post

Dożynki w Leszczynie

W sobotni pochmurny dzień 7 września 2019 roku mieszkańcy gminy i powiatu  Złotoryja świętowali koniec zbiorów dziękując za tegoroczne plony. Dożynki odbyły się w miejscowości Leszczyna na terenie Skansenu Górniczo-Hutniczego . Uroczystość rozpoczęła się dziękczynną mszą świętą odprawioną przez proboszcza parafii z Wilkowa. Po zakończeniu nabożeństwa starostowie dożynek ‒ Małgorzata […]