Dożynki w Leszczynie

admin

W sobotni pochmurny dzień 7 września 2019 roku mieszkańcy gminy i powiatu  Złotoryja świętowali koniec zbiorów dziękując za tegoroczne plony. Dożynki odbyły się w miejscowości Leszczyna na terenie Skansenu Górniczo-Hutniczego .
Uroczystość rozpoczęła się dziękczynną mszą świętą odprawioną przez proboszcza parafii z Wilkowa. Po zakończeniu nabożeństwa starostowie dożynek ‒ Małgorzata Grabowska i Mariusz Dudek wręczyli gospodarzom  symbol niedawno zakończonych żniw, czyli bochen chleba, którym następnie częstowano gości. Piętnaście miejscowości przygotowało wieńce dożynkowe, które zostały ocenione i docenione ‒ wszystkie zajęły równorzędne pierwsze miejsce.

Po ceremonii rozdania równorzędnych nagród rozpoczęła się biesiada z udziałem zespołów folklorystycznych.Muzyczną oprawę dożynek  zapewniła Złota Leszczyna wraz z zaprzyjaźnionym zespołem Fudżijamki z Proboszczowa. Wieczorową porę wypełnił zespól S.O.S w rytmach znanej ABBY.

Next Post

Festiwal Pieśni Patriotycznej

Złotoryjski Ośrodek Kultury oraz Złota Leszczyna zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzin sali widowiskowej w dniu 16 listopada 2019 roku. Od godziny 10:00 rozpocznie się kolejny Festiwal Pieśni Patriotycznej, w której udział zapowiedziało kilku wykonawców również nasz zespół Złota Leszczyna. W tym dniu zaprezentujemy nasze utwory z płyty „Patriotycznie”. Próbki naszych […]