Franciszkański Jarmark Bożonarodzeniowy – relacja

admin

12 grudnia 2021 roku na terenie klasztoru św. Jadwigi w Złotoryi odbył się III Franciszkański Jarmark Bożonarodzeniowy.

Mimo trwającej pandemii i obowiązujących obostrzeń udało się zagościć i zaprezentować repertuar kolęd w wykonaniu naszego zespołu (wideo relacja w dalszej części artykułu).

Oprócz śpiewów można było zaopatrzyć się w wyroby własne lokalnych wystawców, którzy zaprezentowali się w korytarzach klasztoru wypełniając go po brzegi. Nasz zespół również prezentował i sprzedawał rękodzieła naszej produkcji (fot.powyżej)

 Atrakcji nie brakowało dla każdego znalazł się świąteczny prezent. Dzieci zostały poczęstowane niespodziankami od św. Mikołaja zaś dorośli poczęstowali się wojskową grochówką i kiełbaskami.

 

 

Dziękujemy organizatorom m.in stowarzyszeniu Hortus i Beacie Majewskiej za zaproszenie i miłą atmosferę gościnną stworzoną przez ojców franciszkanów.

Next Post

Życzenia Bożonarodzeniowe

Tradycyjnie jak co roku, sypią się życzenia wokół, większość życzy świąt obfitych i prezentów znakomitych, a ja życzę, moi mili, byście święta te spędzili tak jak każdy sobie marzy. Może cicho, bez hałasu, idąc sobie gdzieś do lasu. Może w gronie swoich bliskich, jedząc karpia z jednej miski. Może gdzieś […]